eğlence merkezinde anne çocuk eğlenirken, Legoland İstanbul
Havalar soğudu, mecburen kapalı ortamlara çekildik. Soğuk havada çocukları nasıl eğlendirsek, hafta sonu veya tatillerde ne yapsak, çocuklarla kışın nereye gitsek diye düşünenlere fikir verecek, bizim daha önce deneyimlemiş olduğumuz İstanbul içi kapalı alan mekanlarını sıraladım. Bazen bir akvaryum, bazen bir müze veya bilim merkezi ya da bir çocuk atölyesi, buyurun fikir verecek çocuklu kış gezilerine...

İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum Florya'da anne çocuk köpek balıkları yanında
Florya'da Aqua Florya AVM içinde yer alan İstanbul Akvaryum, ziyaretçilerini dünya denizlerinde bir yolculuğa çıkartıyor. Karadeniz, Ege, Akdeniz derken Pasifik okyanusuna kadar ulaşılıyor ve o sularda yaşayan değişik deniz canlıları görülebiliyor. İstanbul Akvaryum Türkiye'nin en büyük akvaryumu, ayrıca Dünya'nın en büyük tematik akvaryum özelliğini taşıyor. Çocukları köpek balıkları gibi balıklarla tanıştırmak, dokunma havuzunda deniz yıldızlarına dokunmak farklı bir tecrübe ve çok eğlenceli...

İstanbul Akvaryum Gezimiz
İstanbul Akvaryum rehberi yazım

Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç müzesi İstanbul'da antika araba koleksiyonu çocukları çok eğlendiriyor
Haliç kıyısında Hasköy'de bulunan Rahmi Koç Müzesi, ilk bakışta canım çocuklarla hiç müzede eğlenilir mi diye düşündürebilir, ama işin aslı hiç de öyle değil. Rahmi Koç Müzesi bana göre çocuklar için İstnabul'daki gizli hazine ve çok eğlenceli. Klasik araba, uçak ve farklı farklı ulaşım ve endüstri koleksiyonlarının renkli dünyası çocukların çok hoşuna gidiyor. Çocuklar koleksiyonları gezmekten sıkıldılar mı, bu sefer de düğmeler giriyor devreye. Var olan birçok obje üzerindeki düğmelere basıp çalışmasını gözlemleyebiliyorlar. Ya da küresel tavanında film izlenebilen planetaryum, veya birçok bilimsel deneyi deneyimleyebilecekleri Renkli Matematik Dünyası katı. Rahmi Koç Müzesi'nde çocukların eğlenceli vakit geçirmesi için atlı karınca bile var...

Rahmi Koç Müzesi Gezimiz
Rahmi Koç Müzesi rehberi yazım

İstanbul Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak müzesi hem çocuklar hem de büyükler için eğlenceli
Göztepe'de bulunan Sunay Akın'ın kurduğu İstanbul Oyuncak Müzesi, tarihten günümüze gelmiş olan Dünya üzerindeki birçok çocuğun oynamış olduğu oyuncakların sergilendiği bir yer. Özellikle farklı konseptler oluşturarak çocuklar kendilerini kimi bir tren vagonunda, kimi de bir uzay macerasında bulabiliyorlar. Oyuncak müzesinde gerçekleştirilen farklı atölyelerden birine katılarak, müze ziyareti daha da keyifli hale getirilebilir.

İstanbul Oyuncak Müzesi Gezimiz

Barış Manço Müzesi

çocuklarla Barış Manço müzesinde, Moda
Moda'da bulunan Barış Manço evi ve müzesi, 7'den 77'ye herkese hitap ediyor. Çocuklarla "Arkadaşım Eşek" ile resim çektirmek, Adam Olacak Çocuk sahnesine çıkmak ve Barış abimizi ziyaret etmek insanı kendi çocukluğuna götürüyor...

Barış Manço müzesi gezimiz

Forum İstanbul AVM'deki eğlence merkezleri

Bayrampaşa'da bulunan Forum İstanbul AVM artık tam anlamıyla çocuk tema park cenneti haline geldi. Çünkü Forum İstanbul AVM içinde Legoland, Sea Life akvaryum ve Jurassic Land gibi üç dev çocuk eğlence merkezi bulunuyor. Bayrampaşa'ya kadar gitmişken ister eğlence merkezlerinden birini, isterseniz kombine biletlerden faydalanarak daha fazlasını deneyimleyin, çocukların çok eğlenceli bir gün geçireceği garanti. Gitmeden önce giriş ücretlerindeki kampanyaları araştırıp, promosyonlar olup olmadığını araştırmakta da fayda var.

Legoland İstanbul

Legoland İstanbul çocuklar için çok eğlenceli, Bayrampaşa Forum İstanbul avm
Bayrampaşa'daForum İstanbul AVM içinde yer alan Legoland çocukların çok sevdiği Lego oyuncakları ile eğlenceli vakit geçirebilecekleri bir yer. Lego oyunları, Lego fabrika gezisi, Lego sineması, Miniland üzerinde düğümeli tahmin oyunları, çocukların en azından 2 - 3 saat sıkılmadan vakit geçirecekleri bir yer Legoland. Aklınızda bulunsun giriş biletleri online alındığında ve Legoland'in kardeş kuruluşu olan Sea Life ile kombine bilet alındığında giriş ücretlerinde indirimler oluyor.

Legoland Gezimiz
Legoland rehberi yazım

Sea Life Akvaryum

Sea Life akvaryumun tüneli İstanbul'daki en uzunu
Bayrampaşa'da Forum İstanbul AVM içinde yer alan Sea Life Akvaryum Avrupa'nın en zengin köpek balığı koleksiyonuna sahip. Yine buradaki sualtı okyanus tüneli İstanbul'dakilerin en uzunlarından ve köpek balıklarının üzerinden yüzdüğünü görmek çok etkileyici. Burada da biletler online alındığında veya Legoland ile kombine bilet alındığında giriş ücretleri indimli oluyor.

Sea Life Akvaryum Gezimiz

Jurassic Land

Jurrasic Land'te çocuklar dinozorlarla çok eğleniyor, Forum İstanbul avm Bayrampaşa
Bayrampaşa'da Forum İstanbul AVM içindeki bir başka tema park olan Jurassic Land'te çocuklar kendilerini dinozorlarla dolu bir maceranın içinde buluyor. Kurgulanmış bir hikaye peşinde rehberli olarak dinozor merkezi geziliyor, çocuklar birer paleontolog olarak dinozor yumurtası ve kemiği arayabiliyor, dinozor müzesini gezebiliyor, lazer oyunu oynayabiliyor. Söylemeye gerek yok minikler her birinde çok eğleniyor.

Jurassic Land Gezimiz

Bilim Merkezleri

Bilim merkezleri çocuklar için hem bilgilendirici hem eğlenceli, Sancaktepe
Keşif ve bilim merkezleri, çocukların içindeki merağın filizlenmesi için şahane yerler. Deneyimleyebilecekleri çeşitli düzenekler, fizik, kimya, astronomi ile ilgili deneyler ile çocuklar şaşırırken öğrenmenin tadına varabiliyorlar. İstanbul'da Rahmi Koç Müzesi Matematik katında, Sancaktepe Bilim merkezinde ve Şişli Bilim merkezinde çocuklar bilim dolu eğlenceli vakit geçirebilirler.

Sancaktepe Bilim Merkezi gezimiz

Çocuk Atölyeleri

Eataly mutfak atölyesinde çocuklar pizza yapıyor, Zorlu center avm
Bazen farklı el becerileri deneyimleme, bazen de hayata ait değişik renkleri tecrübe etme fırsatlarıdır çocuk atölyeleri. Rahmi Koç Müzesi, İstanbul Oyuncak Müzesi, İstanbul Modern Sanat Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi, Pera müzesi, Beykoz Cam Ocağı atölyesi, Zorlu center içindeki Eataly mutfak atölyeleri bizim takip ettiğimiz ve zaman zaman deneyimlediğimiz başlıca çocuk atölyeleri. Rahmi Koç müzesi ve Eataly atölyeleri biletleri Biletix üzerinden satın alabilir, diğerlerine ise kendi web siteleri üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Rahmi Koç Müzesi hafta sonu eğitim atölyeleri
İstanbul Oyuncak Müzesi etkinlik ve eğitimler
İstanbul Modern Sanat Müzesi'nde çocuklara özel hafta sonu eğitim programları
Sakıp Sabancı Müzesi'nde çocuk eğitim programları
Pera Müzesi eğitim programları
Eataly mutfak atölyesi
Beykoz Cam Ocağı Gezimiz

Çocuk tiyatrosu
Gerek Şehir ve Devlet tiyatrolarında, gerekse Devlet opera ve bale müzikallerinde birçok çocuk oyun ve müzikalleri oynanmakta. Çocuklar için vazgeçilmez kış etkinliği olan bu performanslara gitmek "hadi bugün tiyatroya gidelim" şeklinde maalesef pek mümkün olmuyor. Organize anne babalar olarak günler, hatta haftalar öncesinden biletler alınmalı ve programlar yapılmalıdır.

İstanbul Şehir tiyatroları
İstanbul Devlet tiyatroları
Devlet opera ve balesi çocuk etkinliği


İlgili Yazılarım: