Cannes Film Festivali'nden bildiğimiz Cannes şehri küçük bir Nice gibiydi. Burada da eski, şirin evlerin olduğu eski kent, tarihi liman ve upuzun bir sahil vardı.


Eski kentin - Le Suquet, renkli, şirin evleri arasında dolaşıp tepeden Cannes'a doğru bir göz attık.

Cannes'da Le Suquet'teki saat kulesi Cannes'da Le Suquet'te

Sahile inip eski liman ve sahil yolu La Croisette boyunca Cannes'ın ince kumlu kıyı şeridinde yürüdük.Festivalin yapıldığı sarayın önünde herkes gibi hatıra fotoğrafı çektirdik, sarayın önündeki kaldırım taşlarında ünlülerin el izlerine göz attık.

Cannes'da Festival Sarayı (Palais des Festivals) önündeki kırmızı halıda Cannes'da Festival Sarayı (Palais des Festivals) önündeki ünlülerin el izleri

Ünlü alışveriş caddesi Antibes'te biraz dolaştık ve sezon dışı olmasına rağmen kalabalıktan bunaldık...Cote d'Azur'daki belli başlı şehirler dışında kıyı şeridi boyunca daha birçok irili ufaklı güzel köy ve kasabalar var. Ayrıca kıyının arkasında güzelliği ve manzarası ile ün salmış birçok ortaçağ köyü de var. Biz kısa süreli bir seyahatte ve çocuklu olduğumuzdan tabii ki tüm bunların hepsini dolaşamadık. Kıyının arkasındaki orta çağ köylerinden Eze ve St Paul de Vence'e gitmeye karar vermiştik ancak sadece Eze'ye uğrama fırsatımız oldu. Eze yazısı için tıklayın.


Cote d'Azur ile ilgili diğer yazılar:
Gezi Tarihi: Mart 2013