Gezmek benim için bir tutku. Benim gezi anlayışım, makul maliyetler içerisinde kaliteden ödün vermeyecek şekilde gezmek. Bunun için, gezilerime çıkmadan önce gezilecek yerler, konaklanacak mekanlar, tadılacak lezzetler hakkında en ince ayrıntısına kadar araştırır, her şeyi önceden organize etmeye çalışırım.

Gezdiğim gördüğüm yerleri de blogumda paylaşarak seyahat öncesi benim gibi ön araştırma yapan insanlara gidecekleri yerlerle ilgili fikir vermek istedim. 

GezenAnne.com blogum, Türkiye'deki ilk çocukla seyahat bloglarından biri. Çocuklu ve çocuksuz gezilerimizi yazmaya başlayalı on yıldan fazla zaman geçti. Bir kuşak çocuklarımızı birlikte büyüttük. Halen de yeni annelerin, babaların, ailelerin çocukla seyahat konusunda araştırma yaparken GezenAnne.com'u bulup tecrübelimi okumaları çok güzel.

Yıllar içinde ben de, GezenAnne.com blogum da çok değişti ve gelişti elbette. Değişmeyen tek şey, GezenAnne.com blogumundaki yazıları en iyi şekilde yazmaya çalışma çabam diyebilirim. Çok ayrıntılı, bilgilendirici ve özgün yazılar yazmaya çalıştım hep. 

Blogumun ilk yıllarında, her yeni anne gibi bol bol çocuklu resimlerimizi de paylaşıyordum. Ama maalesef fotoğraf telif haklarına saygı göstermeyen birçok kişi, resimlerimi olur olmaz yerlerde kullanmaya başladı. Gün oldu oğlumun masum resmi bir mekanın reklamında izinsiz kullanıldı; ya da koskoca Hürriyet gazetesi bile oğlumla benim resmimi izinsiz bir şekilde ana sayfasında bastı. Baktım olacak gibi değil, bir anne içgüdüsü olarak çocuklarımı korumak için GezenAnne.com'daki ve sosyal medya hesaplarımda tüm çocuklu fotoğraflarımı kaldırdım.

Halen de, çocuklarımın özel yaşantılarına saygımdan ve öngörülemeyen durumların önüne geçmek için, yazılarımda ve sosyal medya hesaplarımda çocuklarımın yüzü gözükecek şekilde yazı yazmıyor, paylaşım yapmıyorum. Son yıllardaki yazılarımda ve paylaşımlarımda sürekli benim resimlerimi görüyor olmanızın sebebi bu.

Gezmek benim için tutku diyerek seyahat blogu yazmaya başladım. Artık gezmek kadar gezip gördüklerimi yazmak da bir tutku haline geldi benim için. Umarım yazdıklarımı faydalı buluyorsunuzdur. Ve lütfen tüm bunların arkasındaki inanılmaz büyük emeği destekleyin. Otel rezervasyonunuzu benim yazılarım üzerindeki linklerden yapabilir, eşinize dostunuza GezenAnne.com'dan bahsedebilir ve sık sık farklı destinasyonlar için GezenAnne.com'a göz atabilirsiniz; hepsi destek ve bir blogun sürdürülebilir olması için gerekli. Tüm destekleriniz için şimdiden teşekkürler!

Yepyeni yerler keşfetmeye, ufuk açıcı tecrübeler edinmeye devam. Keyifli geziler...

www.gezenanne.com
Gezen Anne kimdir?
Ben Embiye Ülgen. Bulgaristan'da bir köyde geçen mutlu bir çocukluk sonrasında 11 yaşımda Türkiye'ye geldim. Başarılı bir eğitim hayatı sonrasında İTÜ Gıda mühendisliğinden mezun oldum. Uzun yıllar et sektöründe ar-ge, üretim ve kalite bölümlerinde çalıştıktan sonra kariyer değişikliği yapıp tam zamanlı bloggerlık yapmaya başladım. Halen ailem ve çocuklarımla birlikte geziyorum, gözlemliyorum ve yazıyorum.

Gezen Anne hakkında biraz daha ayrıntı mı? Buyurun yazıma:
Sen çalışmıyor musun Gezen Anne?