İstanbul oyuncak müzesi'nde Mickey Mouse oyuncakları
Bebekle müzeye gidilir mi? Neden olmasın! İstanbul Oyuncak Müzesi anneler ve bebekleri için çok güzel bir atölye hazırlamış; bebişlerimizle farklı ve keyifli bir gün için ayrıntılar aşağıda. Ayrıca, hemen her bir ebeveynin aklından geçen "ne olacak şu çocukların teknoloji bağımlılığı" sorusuna yol gösterebilecek güzel bir seminer hazırlanmış, katılımın ücretsiz olduğu seminerle ilgili ayrıntılar aşağıda...


İstanbul Oyuncak Müzesi Kasım Ayı Etkinlikleri

Teknoloji ve Çocuk 

Günlük yaşantımızın bir parçası haline dönüşen teknoloji kullanımının, hangi koşullarda bağımlılığa dönüştüğüne dikkat çekilecek olan seminerde, gelişimsel evrelere göre çocukların cihaz kullanımının bilişsel ve ruhsal gelişime katkı ve zararları incelenecektir.

Bebeklikten ergenliğe kadar olan dönemin ele alınacağı bu seminerde, çocuklardaki ruhsal gelişim, çeşitli psikolojik bakış açılarından ele alınacaktır. Zihinsel, sosyal, duygusal ve davranışsal gelişim aşamaları günlük örnekler ve videolar ile incelenirken; ebeveynlerin merak ettiği konu başlıklarına yönelik ipuçları paylaşılacaktır.

Konuşmacı: Maltepe Üniversitesi Öğr. Gör. Nesteren Gazioğlu
Tarih: 14 Kasım Cumartesi
Saat: 11:00
Müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek seminere katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 9 TL, tam 12 TL’dir.


BEBEKLER MÜZEDE (13-20 Aylık bebekler)

“Bebekler Müzede” atölye çalışmasına katılacak olan 13-20 aylık bebekler dış dünyayı anlamlandırma sürecini kolaylaştıran oyuncakların geçmişine doğru emekleyecekler. Bebekler ve anneleri, İstanbul Oyuncak Müzesi’nde ilk müze deneyimlerini, Oyun Terapisti Psk. Sendi Kasar Ben eşliğinde yaşayacaklar.   Miniklerimize müze gezme alışkanlığının ilk temellerini anne bebek arasındaki bağı kuvvetlendirici etkinlikler yaparak, güvenli kollarda kaliteli zaman geçirmeleri sağlanacaktır.

Yaklaşık 40 dakika sürecek etkinliğimize katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
Etkinliğin sonunda “Oyuncak Müzesi İlk Gezim” katılım belgesi verilecektir.
Tarih: 20 Kasım Cuma
Saat: 10:00
Yaş Grubu: 13-20 Ay
Katılım ücreti:35 TL


BEBEKLER MÜZEDE (20-28 aylık bebekler)

“Bebekler Müzede” atölye çalışmasına katılacak olan 20-28 aylık bebekler dış dünyayı anlamlandırma sürecini kolaylaştıran oyuncakların geçmişine doğru emekleyecekler. Bebekler ve anneleri, İstanbul Oyuncak Müzesi’nde ilk müze deneyimlerini, Oyun Terapisti Psk. Sendi Kasar Ben eşliğinde yaşayacaklar.   Miniklerimize müze gezme alışkanlığının ilk temellerini anne bebek arasındaki bağı kuvvetlendirici etkinlikler yaparak, güvenli kollarda kaliteli zaman geçirmeleri sağlanacaktır.

Yaklaşık 40 dakika sürecek etkinliğimize katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
Etkinliğin sonunda “Oyuncak Müzesi İlk Gezim” katılım belgesi verilecektir.
Tarih: 21 Kasım Cumartesi
Saat: 10:00
Yaş Grubu: 20-28 Ay
Katılım ücreti:35 TL


KOLEKSİYON ATÖLYESİ

Çocukken hiç koleksiyonunuz oldu mu? Peçete, silgi belki de oyuncak araba... Koleksiyon ister amatör ister profesyonel amaçlı olsun, bireyin hayata bakışını farklılaştıran bir süreçtir. Koleksiyoner meraklı ve araştırmacı yönünü geliştirirken bir yandan da sabretmeyi öğrenir.  Gözlem yaparken bir yandan bütüncül bakmayı keşfeder.

İstanbul Oyuncak Müzesi’nde Uzman Psikolog Nesteren Gazioğlu “koleksiyon” temalı atölyede  8-12 yaş grubu genç koleksiyon meraklıları ile buluşacak.  Atölyede yaratıcı düşünce egzersizlerinin yanı sıra, takım çalışmaları ile sosyal sosyal becerileri geliştirici uygulamalara da yer verilecektir. Dört hafta sürecek çalışmada katılımcılar kendi koleksiyonlarının ilk adımlarını da atma imkanı bulacaklardır. Dört haftayı tamamlayan katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
Eğitmen: Maltepe Üniversitesi Öğr. Gör. Nesteren Gazioğlu
Tarih: 22 Kasım 2015 Cumartesi-29 Kasım Cumartesi- 5 Aralık Cumartesi- 12 Aralık Cumartesi
Etkinlik süresi: 40 dakikadır.
Saat: 11:00
Yaş Grubu: 8-12
Katılım ücreti: 120TL

İstanbul Oyuncak Müzesi iletişim:
Telefon: 0 216 359 45 50 - 51
Adres: Ömerpaşa cad. Dr. Zeki Zaren sok. Göztepe / İstanbul
web sitesi: www.istanbuloyuncakmuzesi.com

Çocuklarla nasıl eğlence dolu bir gün geçirsek diye düşünenler için birçok farklı fikir de burada:
Çocuk eğlencesi

İlgili Yazılarım: