Nice deyince ilk akla gelen simgelerdendir Le Negresco Oteli. Nice'in tanıtım resimlerinde masallardan çıkmış gibi duran pembe kubbeli, sarayımsı yapılı Negresco Otel'e muhakkak rastlanır. Biz de çocuklu çıkmış olduğumuz Nice tatilimizde güzel bir yerde kalmak istedik. Negresco'da iyi bir promosyona rastladık ve o güzel masalsı otelin masal aleminde birkaç gün geçirdik...

Tam da otelin 100. yılında gitmişiz otele. Daha otele girmeden renkli giysili kapı görevlileri bizi karşıladı. Resepsiyonda kısa bir check in sonrası odamıza yerleştik.

Le Negresco Hotel'de odamız

Kaldığımız oda tam da Nice'in güzel denizine ve sahil boyunca uzanan ünlü Promenade des Anglais yürüyüş yoluna bakıyordu.
Oda dekorasyonu ise tek kelime ile "şahaneydi". Krallara layık bir yatak, her tarafta antikalar, altın kaplama banyo ve lavabolar.
kral yatağımız, Le Negresco Nice
O güzel ortamı görünce oğlum krallığını ilan etti. Biz sen prens ol, biz de kral ve kraliçe olalım diye ikna etmeye çalışsak da ikna edemedik. Nitekim onun için getirilmiş yedek yatakta değil de kral yatağında geceledi...

Odamıza yerleştikten sonra oteli keşfetmek ve ünlü cafe restoranı La Rotonde Brasserie'de bir şeyler yemek üzere çıktık. Otel koridorları bile antika eşyalar ile doluydu. Kırmızı kadife kaplı antika asansöre bindik ve lobiye indik.
Le Negresco Otel lobisi, Nice

La Rotonde Brasserie'de Yemek

Negresco'nun içindeki La Rotonde Brasserie'de hem kahvaltı veriliyor, hem de gün boyunca bir şeyler yenilebiliyor.
Biz öğle saatinde gittiğimizden öğle menüsünden yedik.
istridye mantarlı dana rosto, La Rotonde Negresco çipura carpaccio ve limonlu risotto, La Rotonde Negresco
Oğlum makarnasını yedikten sonra, önce başka bir şey yemeyeceğim diye tutturduysa da gelen eklerler ve güzel tatlıları görünce tabaklarımıza saldırmaktan geri kalamadı.
exotic meyveli tatlı ve hindistan cevizi sorbesi, La Rotonde Negresco sütlü çikolata kremalı karamel çıtırlar ve muzlu dondurma, La Rotonde Negresco

Negresco Otel'de Kahvaltı

Fransa'daki otellerde genelde sadece konaklama hizmeti verilip kahvaltı extra alınmasına rağmen biz otelin La Rotonde Brasserie'deki güzel kahvaltısını da denemek istedik. Tabii anlatmak gereksiz; peynirleriyle, kruvasan ve hamur işleriyle, değişik meyveleri ile birinci sınıf bir kahvaltı ettik.
La Rotonde Brasserie'nin ortamı da harika, tam çocukları eğlendirecek cinsten. Atlı karınca şeklinde dekore edilmiş ve her yarım saatte bir müzik çalıyor, figürler hareket etmeye başlıyor, atlar yukarı aşağı inip çıkıyor. Oğlum müziğin her çalışında çok eğlendi, hareket eden figürleri ilgiyle izledi.
Negresco'da konaklayarak şık, güzel bir tatil geçirdik. Yolumuz tekrar oralardan geçtiğinde hiç olmazsa güzel restoranında bir şeyler yemek için uğramak gerek diye düşündük...

Gezi Tarihi: Mart 2013