Yaz tatilinin girdiği ve bayram tatilinin de yaklaştığı son zamanlarda kiralık araba ayarlama telaşları şimdiden başladı. Kimilerinin arabaları olmadığından, kimilerinin de arabalarını gideceği yere götürme durumları bulunmadığından araba kiralamak isteyenler bir hayli fazladır. Bütçeleri sarsmadan araba kiralayarak keyifli bir yolculuk ve tatil yapmak isteyenler için Atatürk Havalimanı rent a car firmaları en iyi fiyatlarla hizmet sunmaktadır. Artık araba kiralamak çok sık rastladığımız ve günümüz koşuşturma ortamında lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç haline gelen bir faaliyettir.


Konforlu ve ekonomik kiralık araçlarla tatilin keyfini çıkarmak çok daha eğlenceli ve stressizdir. Uçak yolculuklarında götürülemeyen şahsi araçların yerini alarak aynı konforda yolculuklar sağlayan kiralık araçlar, Atatürk Havalimanı rent a car firmalarının büyük araç filoları ile hizmetinizdedir. Binlerce aracın bir günde kiralık araç sahiplerini bulduğu havalimanında sizler de dakikalar içinde araç rezervasyonunuzu yaptırabilir, havaalanında aracınızı teslim alabilirsiniz.

ATATÜRK HAVALİMANI RENT A CAR FİRMA ÖZELLİKLERİ:

- En düşük fiyat garantisi sunar
- Araç kirası dışında ücret talep etmez
- Ücretsiz araç değiştirme imkanı bulunur
- 7/24 hizmet online hizmet vermektedir
- Her dilde servis veren arama merkezi bulunmaktadır
- Araçları yeni sahiplerine çok kısa sürelerde teslim edilir.

Hem kolay hem de pratik olan araç kiralama işlemleri dakikalar içerisinde gerçekleşmektedir. Bayram, yılbaşı ve diğer özel günlerde kiralandığı gibi tüm yaz tatili boyunca da araç kiralanabilmektedir. Günlük, haftalık ve aylık olarak kiralanabilen araçlarda kiralama süresi ne kadar uzunsa kiralama fiyatı da o kadar düşmektedir. Aşağıda Atatürk Havalimanı rent a car firmalarının Renault Symbol ve benzerleri için günlük kira fiyatlarının kiralama gün sayısına göre değişimi görülmektedir. Kiralama süresi uzadıkça günlük kiralık fiyatı düşmektedir. 1 gün için araç kirası 11 Temmuz 8 Eylül arası 99 TL olan Renault Symbol model otomobil, 30 gün ve üzeri sürelerde kiralandığında günlük kirası 60 TL’ye düşmektedir.
Renault Symbol ya da benzeri

4 Kapı - 5 Koltuk - Sedan

Gün 30 Haz - 10 Tem 11 Tem - 08 Eyl
1 115,00 99,00
2-3 90,00 79,00
4-7 85,00 75,00
8-15 80,00 70,00
16-29 75,00 65,00
30 + 70,00 60,00

Erken rezervasyon durumlarında fiyatlar oldukça indirimli olmakta, bütçeler sarsılmadan tatillerin tadını çıkartmak mümkün olmaktadır. En ekonomik araçlardan en lüks araçlara kadar her model ve marka araç kiralayan Atatürk Havalimanı rent a car firmaları, kişisayısına, ekonomik duruma ve gidilecek yere en uygun araçları bulabileceğiniz kalitelifirmalardır. Güvenilir ve kaliteli kiralık araç firmaları arayanların tek adresidir. İnternet üzerinden rezervasyonların dakikalar içinde yapıldığı İstanbul rent a car firmaları, 7/24 hizmet sunan en kaliteli ve en güvenilir firmalardır.

ARAÇ KİRALARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

- Güvenilir bir firma bulmak için internette yeterli araştırma yapılmalıdır.
- Rent a car firmalarının araç kiralama koşulları dikkatli okunmalıdır.
- Kişi sayısına ve gidilecek yere en uygun araç seçilmelidir.
- Fiyat listeleri incelenmeli, fiyat karşılaştırmaları yapılmalıdır.
- Varsa kampanya ve fırsatlar araştırılarak faydalanmaya çalışılmalıdır.
- Araç teslim alınmadan önce dikkatle kontrol edilmelidir.
- Kiralama sözleşmesi iyi okunmalı, sözleşmede olmayan herhangi bir hasar sözleşmeye ekletilmelidir.
- Araç kaskosunun olup olmadığı sorgulanmalıdır.

Araç kiralamanın ilk adımı güvenilir bir firma bulmaktır. Özellikle ilk kez araçkiralayanların telaşları karşılarındaki firmalara nasıl güvenecekleri konusudur. Firmaların tanınmış olmaları, web sitelerinin popüler web sitelerinden olması, adının sık duyulması, kira sözleşmelerinin açık ve net olması güvenilirlik konusunda ipucu veren konulardır. Araç kiralama koşullarında belirsizlik olan firmalar doğal olarak güven vermeyecektir. Bu tür firmalardan her zaman uzak durmak gerekir. Uygun aracın seçilmesi, kaliteli bir yolculuk vetatil için olmazsa olmaz noktalardan biridir. Aile yapısına ve gidilecek şehre uygun olmayan bir araçla yolculuk yapmak, keyiften çok eziyet verecek ve tatili çekilmez yapacaktır. Kalabalık ailelerin veya tek başına yolculuk yapacak olanların kişi sayısına uygun araç seçmeleri menfaatleri içindir.
Hem ucuz hem de konforlu bir araçla tatile çıkmayı herkes istemektedir. İnternetten yapılacak iyi bir fiyat araştırması ile istenilen ölçülerde en ekonomik ve en konforlu aracı bulmak mümkündür. Sezona göre değişiklik gösteren fiyatlardan çok fazla etkilenmemek için erken rezervasyon yaptırmakta fayda vardır. Kampanya ve indirim uygulayan rent a car firmaları iyi araştırılmalı, güvenilirliklerinden emin olunmalıdır. Araçlar teslim alınmadan önce mutlaka iyice incelenmelidir. Kira sözleşmesinde belirtilmemiş bir çizik veya hasarın tatil dönüşü araç tesliminde baş ağrıtacağı unutulmamalıdır. Sözleşmede olmayan bir darbe sözleşmeye eklettirilebilir ve sözleşme yenilenir.

ARAÇ KİRALAMADA NELER GEREKLİ?

1. Kredi kartı
2. İstenen yaş
3. Ehliyet yılı

Araç kiralarken sorgulanan ehliyet ve kredi kartı bilgileri, Atatürk Havalimanı rent acar firmalarında güvendedir. Kredi kartı ile hemen rezervasyon yaptırabilir, beğendiğiniz biraraçla tatil yapabilirsiniz. İhtiyacınızı karşılayacak doğru araba seçimi ile tatilinizin mükemmel geçmemesi için hiçbir sebep yoktur. Atatürk Havalimanı rent a car firmaları en hesaplı fiyatları sunan kaliteli ve güvenilir firmaların başında gelmektedir. Erken rezervasyon ve kampanya nimetlerinden faydalanarak tatillerinizi çok daha uygun fiyatlara getirebilirsiniz.Banka kredi kartlarında da özel fırsatlar ve puanlar olabilir. Tüm fırsatlardan faydalanmak ve ekonomik bir tatil yapmak Atatürk Havalimanı rent a car firmaları ile artık çok kolaydır.

Aracı tatil boyunca kullanırken birtakım hususlara dikkat etmek keyfinizin bozulmasını engelleyecektir. Bunlar:

- Trafik kurallarına her zaman uyun
- Kasko şartlarını geçersiz kılan yük taşıma gibi uygulamalardan kaçının
- Alkollü araç kullanımı sonucu doğacak bir zararda kasko geçerli olmayacağından alkollü iken araç kullanmayın.
- Park ettiğiniz araçtan ruhsat ve ehliyeti almayı unutmayın.
- Herhangi bir kaza ve hasar durumunda polisle birlikte tutanak tutun.

Rent a car firmaları aracı nasıl teslim etti ise o şekilde geri almak isteyeceğinden araç deposunu da dolu teslim etmelisiniz. Çocuklu ailelerin özellikle çocuklarını düşünerek araç kiralamaları, tatil boyunca huzur kaçıracak bir durum olmaktan çıkacaktır. Kalabalık ailelerin genelde tercihi olan station wagon tipi araçlar insan sayısı düşünüldüğünde bireylerin rahat etmeleri için doğru bir seçimdir. Konfor, güvenlik ve ekonomik fiyatın önemli olduğu kiralık araçlar en güvenilir ve en kaliteli araçları ile Atatürk Havalimanı rent a car firmalarındadır.

Dizel araçların popüler olduğu günümüzde yakıt sarfiyatı bakımından tasarruflu araçların seçilmesi önemlidir. Şoförlü araçlardan en ekonomik araçlara kadar tüm çeşitleri bulabilirsiniz.

Onaylanan rezervasyonunuz sizleri kiralık aracınıza götürecek ve havalimanına vardığınızda aracınız teslim edilecektir. Full kaskolu havalimanı kiralık araçları, gönül rahatlığı ile tatil yapmanıza imkan verecektir. Full kasko, trafik sigortası, sınırsız kilometre ve ücretsiz teslim etme teslim alma konularını kapsayan kira sözleşmeleri güvenilir firmaların sunacağı hizmetlerdir. Atatürk Havalimanı rent a car firmaları da bu firmaların başında gelmektedir. https://vivi.com.tr adresinden firmalara ve fiyatlara erişebilirsiniz. Ayrıca vivi’nin sıkça sorulan sorular bölümü çok gelişmiş, kiralama yapmadan önce okumanızı tavsiye ederim.