Sömestr tatilinde Kanarya Adaları’nı keşfetmeye ne dersiniz? O halde şimdiden gemi turları alternatiflerine göz atma zamanı. Norwegian Epic Cruise gemisinin İspanya, Fas, Portekiz ve Kanarya Adaları’nı kapsayan turu ilginizi çekebilir.


 Barselona’dan hareket edecek gemi ile Tangier (Fas), Las Palmas (İspanya), Santa Cruz de Tenerife (İspanya), Funchal (Portekiz), Malaga(İspanya) limanlarına uğrayacağınız keyifli bir geziye yelken açabilirsiniz. 329 metre uzunluğunda, 4.100 yolcuyu ağırlayabilen Epic ile Batı Akdeniz’in en güzel limanlarını keşfetmeye hazır olun.

İçerisinde su parkı, büyük basketbol sahası, birkaç yüzme havuzu ve bowling salonunun yer aldığı gemide sıkılmanız mümkün değil. Bünyesinde bulunan kumarhane, alışveriş merkezleri, çocuk kulüpleri, gösteri salonları ve daha birçok aktivite alanı da keyifli vakit geçirmenizi sağlıyor. Geziniz boyunca geminin farklı konseptlere sahip restoran ve barlarında nefis lezzetlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Tangier 

Fas’ın önemli şehirlerinden biri olan Tangier, Avrupa’ya yakın konumu ve liman kenti olmasıyla dikkat çekiyor. Bugüne kadar birçok filmde karşımıza çıkan şehirde birbirinden güzel gezi durakları bulunuyor. Medina bölgesi, Büyük Camii, Grand Soco, Fransa Meydanı, Ville Nouvelle, Herkül Mağarası, Charf Tepesi Tangier’de görülmesi gereken yerlerden birkaçı.

Değişik mimariye sahip evlerin, dar sokakların ve gül bahçelerinin bulunduğu Medina bölgesinde keyifli bir gezintiye çıkabilir, günümüzde müze olarak kullanılan, fakat eski bir sultan sarayı olan Dar el Makhzen’i gezebilirsiniz. Doğayla iç içe olmayı seviyorsanız Mnar Parkı’da görülmeye değer yerlerden.

Las Palmas

Kanarya adaları turu için vazgeçilmez durak olan Las Palmas, en kalabalık Avrupa birliği şehirleri arasında yer alıyor. Bu renkli şehirde gezip görülecek pek çok yer var. Santa Ana Katedrali, Casa de Colon, Perez Galdos Tiyatrosu, Triana Bölgesi, Kanarya Adaları Müzesi, Doramas Parkı, Nestor de la Torre Müzesi şehrin gözde duraklarından.

Şehirde yapabileceğiniz pek çok aktivite var. Las Palmas'ın eski şehirlerinden olan La Vegueta’nın dar sokaklarını gezerek zamanda bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Buraya gitmişken bölgeye yakın olan Santa Ana Katedrali’ne de uğrayabilirsiniz.

Las Palmas'ın en görkemli binalarından Gabinete Literario'da görülmeye değer bir yer. Buradaki kütüphanede vakit geçirip etkinliklere dâhil olabilirsiniz. Alışverişe meraklıysanız ünlü alışveriş caddesi Calle Triana’yı da es geçmeyin.

Funchal 

Madeira Adası'nın merkezi olan Funchal, konumu ve manzarası itibariyle dünyanın en yüksek anfitiyatrosunu andırıyor. Ilıman iklimiyle öne çıkan şehirde birbirinden güzel gezi durakları bulunuyor. Hemen her köşede çiçek, balık veya meyve pazarına rastlamak mümkün. Buralarda envai çeşit balığın yanı sıra aklınıza gelemeyecek egzotik meyveleri bulabilirsiniz.

Şehrin dikkat çeken yerlerinden biri de Monte kasabasıdır. Cabo Girao seyir terasından muhteşem manzarayı seyredebilir, Camara de Lobos sahil kasabasında güzel bir gezintiye çıkabilirsiniz. Buradaki kiliselere de uğramadan geçmeyin.

24 Ocak’da başlayıp 10 gün sürecek gezide tam pansiyon konaklama ile konforlu ve güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Sömestr tatilinde gemi tatili düşünüyorsanız, Setur’un sömestr yurtdışı turları arasından seçiminizi yapabilirsiniz.