Mavinin derinliklerinde, deniz havasını içinize çekeceğiniz rüya gibi bir gemi yolculuğuna kim hayır diyebilir. Gemi yolculuğunun güvenilirliğinden ve sıkıcı olmasından endişe duyup da her seferinde erteliyorsanız, bu bahar tabularınızı yıkın.

Bayram’da gemiye atlayıp birbirinden güzel yerleri keşfetmek istiyorsanız, Setur’un şeker bayramı gemi turları ile keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Sizler için gemi turu yapmanız için 8 güzel nedeni bir araya getirdik. Bundan sonra bir an önce gemi turunda yerinizi ayıracağınıza eminiz.

1. Birçok ülkeyi tek seferde görme şansı

Tek bir yolculukta farklı farklı limanlara uğrayarak birçok bölgeyi görme fırsatına sahipsiniz. Bir gün Rodos açıklarında yüzerken, ertesi gün Santorini’de şarabınızı yudumlayabilirsiniz.

2. Ekonomik olması

Bir kerede birçok ülkeyi görme imkanı sunan gemi turları, uçaklı tatillere göre daha hesaplı oluyor. Özellikle Cruise yolculuklarına olan ilginin artmasıyla gemi turlarında da erken rezervasyon sistemine geçildi. Böylece turizm acentelerinin yurt dışı tatil fırsatları ile uygun seçenekler bulabiliyoruz.

3. Dingin ve sakin bir yolculuk

Uğradığınız limanlarda keyifli ve bir o kadar da yorucu bir tur sizi bekliyor. Bu hareketli geziye başlamadan önce geminin havuzunda veya jakuzisinde rahatlayıp bedeninizi dinlendirebilir, geminiz bir sonraki duraklara doğru yol alırken güvertenin sakin bir köşesinde kitabınız, derginizle baş başa kalabilirsiniz.

4. Balkon Keyfi

Masmavi denize karşı balkon keyfini başka nerde bulabilirsiniz? Deniz manzaralı balkonlu kabininizde ister güne leziz bir kahvaltıyla başlayın, ister romantik bir akşam yemeği yiyin, tercih sizin.

5. Her sabah başka bir şehirde uyanma lüksü

Mis gibi deniz havasını her gün farklı bir şehirde karşılamak hoşunuza gider mi? O halde aradığınız şey gemi yolculuğundan başkası değil. Her yeni güne farklı bir kentin limanında merhaba demek size bambaşka bir keyif verebilir.

6. Bavul derdine son

Yurt dışı seyahatlerimizde bavulu sürekli bir yerden bir yere taşımakla uğraşıp dururuz. Bu gerçekten çok sıkıcı bir durum. Gemi yolculuğunda bu sorun ortadan kalkıyor. Çünkü gezinin başından sonuna kadar aynı kabinde kalacağınız için valizinizi toplama, bir yerden bir yere taşıma gibi bir derdiniz yok. Kıyafetlerin kırışma problemi de kalmıyor.

7. Her gün yüzlerce fotoğraf karesi

Sevdiğiniz şehirleri gezerken yanınızdan fotoğraf makinesini ayırmıyorsanız, gemi turları sizin için biçilmiş kaftan. Her gün başka bir durağa uğrayacağınız gezi boyunca, keşfettiğiniz güzelliklerin fotoğrafını çekerek o keyifli anları ölümsüzleştirebilirsiniz.

8. Free shoplarda ucuza alışveriş

Yurt dışı gezilerinin uğrak noktası free shoplar, gemi yolculuğunda da sizi yalnız bırakmıyor. Gemideki veya limandaki free shop’lardan uzun zamandır almanın hayalini kurduğunuz parfümü veya kozmetik ürünlerini uygun fiyata alabilir. Türkiye’dekinden daha ucuza sigara ve alkol alabilirsiniz.

Ayrıca Setur’un yurt dışı turları da sizin için iyi bir alternatif olabilir. Setur’un birbirinden güzel gemi turları ile keyifli bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.